Zastáváme
silné hodnoty

HRAJEME
FÉR

POSOUVÁME
LAŤKU

MÁME TAH
NA BRANKU

Jsme česká technologická společnost, která se od svého založení v roce 2006 věnuje především poskytování sportovních informací. Vyvíjíme weby a aplikace s rychlým zpravodajstvím z více než 35 sportů a několik dalších produktů, které mají společného jmenovatele: přenos informací v reálném čase prostřednictvím špičkových technologií.

Podporujeme především projekty, které se týkají vzdělávání, informační společnosti a sportu. Zapojili jsme se také do boje proti následkům pandemie Covid-19. S rozvojem a rozšiřováním našeho podnikání si uvědomujeme rostoucí odpovědnost ve vztazích k lidem i k prostředí, jehož jsme součástí. Pomáháme těm, kteří to v životě nemají snadné, a k životnímu prostředí se chováme tak, abychom ho zbytečně nezatěžovali.

Náskok díky
vědomostem

Náš byznys závisí především na rychlosti a přesnosti dat. Právě přesnost považujeme za mimořádně důležitou, zejména v době, kdy je společnost přesycena informacemi. V tom, abychom si dokázali všechno utřídit a udělat si vlastní názor, je klíčové vzdělávání.

Proto jsme se nejméně na pět let stali hlavním partnerem organizace, která se vzdělávání už od roku 2010 intenzivně věnuje. EDUin přispívá k tomu, aby se o tomto tématu ve veřejném prostoru více mluvilo. Vzdělání totiž bude mít zásadní vliv na budoucnost a směřování České republiky.

EDU In
Group 12

Víra v informační
společnost

Česko.Digital pomáhá neziskovým organizacím a veřejné správě měnit Česko k lepšímu skrz jedničky a nuly. Aktivity, do kterých se zapojuje přes 3 600 expertních dobrovolníků, se Livesport rozhodl v roce 2021 podpořit a stal se tak prvním technologickým partnerem této komunity.

Neziskovka Internetový institut má za cíl usnadnit veřejnosti chápání všech okolností a důsledků, které nese každodenní život s touto informační sítí. Plánuje propojit akademickou sféru, veřejnost, vládu a nevládní organizace i privátní společnosti. Jako online firmě nám přišlo logické institut podpořit a kompletně financovat kurz, jehož cílem je představit oblasti, v nichž hraje internet prim.

Sportem
k radosti

Naši podporu si zaslouží také ti, kteří v životě neměli tolik štěstí. S nadšením sponzorujeme spolek Fotbal pro radost, pořadatele soutěží, tréninků a  táborů pro děti z dětských domovů v Libereckém kraji.

S celosvětově nejpopulárnějším sportem se pojí také projekt, který chce očistit jeho jméno na všech úrovních. Společně s dalším firmami a známými osobnostmi jsme se proto postavili za iniciativu Fotbalová evoluce.

Sport nabízí spoustu příběhů. Ten Honzův začal nehodou, při které ho srazil nepozorný řidič. S handicapem se ale vyrovnal po svém a dnes patří k nejúspěšnějším parasportovcům. Dvakrát vyhrál MS v 70.3 Ironmanu, reprezentuje ČR v paratriatlonu, ale kromě toho ještě předává svoji energii lidem, kteří čelí podobné situaci, jako kdysi právě Honza Tománek. Při tom všem zůstává nesmírně skromný. Jsme rádi, že můžeme podporovat jeho aktivity.

Svobody
si vážíme

Jsme hrdí na zemi, ze které pocházíme. Proto jsme také hned po nastěhování vyvěsili nad naše sídlo českou vlajku. Naše společnost ale v poslední době prochází složitou zkouškou, během níž je obzvlášť potřeba připomínat křehkost svobody, kterou jsme 17. listopadu 1989 získali. Ideje sametové revoluce bereme velmi vážně a zcela za nimi stojíme. Na počest událostí z roku 1989 jsme se rozhodli připojit k iniciativě Díky, že můžem.

Myslíme si také, že veřejnost by měla mít zastání v případech, kdy dochází ke zneužívání státní moci ve všech možných podobách. Kauzám tohoto typu se důsledně, vytrvale a nezištně věnují organizace stojící na straně práva a transparentnosti. Kverulant.org i Hlídač státu za sebou mají spoustu prokazatelných výsledků, a proto na jejich důležitý boj pravidelně přispíváme.

Komu také
pomáháme

Pravidelně přispíváme Nadaci Sirius (Patron dětí), Zdravotnímu klaunovi, Nadačnímu fondu pomoci, potravinovým bankám a Projektu Šance. Sami se účastníme každoročního charitativního turnaje Sue Ryder Charity Cup.

Od roku 2019 spolupracujeme s Ústřední vojenskou nemocnicí, která k nám pravidelně posílá mobilní odběrnou stanici na odběr krve. Počet kolegů, kteří se nebojí darovat 450 mililitrů vzácné tekutiny, stabilně roste. Jen za rok 2020 jsme takto darovali přes 55 litrů krve.

Chytrá
a zelená Aspira

Když jsme stavěli nové firemní sídlo, dali jsme si jasný cíl. Budovu, která bude úsporná, šetrná a přátelská k okolí. To všechno řeší certifikáty kvality a my se rozhodli usilovat o ty dva nejrespektovanější – LEED a BREEAM – najednou. Ne kvůli tomu, abychom si mohli na zeď pověsit diplom, ale abychom zjistili, na co přesně se zaměřit. Díky tomu teď máme ve srovnání s podobně velkými stavbami bez úsporných opatření až o 45 % menší energetickou náročnost.
Využíváme Free cooling a tepelná čerpadla, takže vyrábíme teplo i chlad (podle potřeby) částečně z venkovního vzduchu. Až na výjimky svítíme LEDkami, úspornými zdroji s dlouhou životností, a ve všech patrech používáme systém inteligentního řízení světel. Díky úsporným bateriím ušetříme oproti těm běžným až polovinu vody. Trávníky zavlažujeme dešťovou vodou, přímo na pozemku jsme také postavili budky pro ptáky a hmyzí hotel. V garáži je k dispozici sedm dobíjecích stanic pro elektromobily a kolárna.