Livesport Talk IV

3 příběhy: Kurzy, agile a HTTPS

Akce již proběhla
23. listopadu
Impact Hub Praha
ukázat na mapě
Vstup zdarma
po registraci

O čem jsme mluvili

Jak dáváme řád kurzovému chaosu

Weby Livesportu navštěvují měsíčně desítky milionů lidí, kteří u nás najdou výsledky, statistiky a spoustu dalších informací. Jednou z oblíbených funkcí je porovnávání kurzů různých sázkových kanceláří. Náš API tým sbírá data od téměř stovky stále se měnících zdrojů, které často chybují. Prozradíme vám, jak se s tím vypořádáváme - a taky jak vůbec dokážeme dostat data od zdroje až k našim uživatelům za několik sekund.

Karol Danko

Přednášel Karol Danko

@karoldanko

Karol vede náš API tým, který se na Livesport Talku představí. Je velkým propagátorem Node.js a rád ho používá všude, kde se dá.

Organizace projektů z pohledu product ownera

Když před jedenácti lety dva sportovní fandové zakládali Livesport, neřešili žádný agile. Chtěli prostě co nejrychleji vytvořit produkt, jaký si vysnili. Raketový růst návštěvnosti ale přinesl nové výzvy a řadu změn. Ukážeme si, jak jsme se posunuli od mikromanagementu k agilnímu vývoji, jakými metodikami jsme se inspirovali a jak jsme si je upravili.

Jan Tomeš

Přednášel Jan Tomeš

Honza přišel do Livesportu v roce 2011 a v prvních dvou letech se věnoval především marketingu. Od roku 2013, kdy firma začala využívat metodiku Scrum, plní roli product ownera ve FlashScore týmu a zastřešuje vývoj novinek pro naše uživatele. Jeho srdcovky jsou Sparta a Kája Plíšková.

HTTPS pro 1 milion spojení za sekundu

Co se musí stát, když přechod na HTTPS neznamená jen koupení certifikátu a změnu konfigurace webserveru? Ukážeme vám, jak jsme postupovali a jaké výzvy jsme řešili při přechodu populární sportovní služby na šifrovaný protokol.

Petr Burian

Přednášel Petr Burian

@PetrBurian

Petr je v Livesportu jeden ze služebně nejstarších. Už v roce 2007 nastoupil na pozici vedoucího vývoje a našim programátorům šéfuje dodnes. V prvních letech se zaměřoval na technologický rozvoj a výkonové optimalizace sítě FlashScore, vlajkové lodi firmy. Dnes se věnuje spíš řízení než programování - pomáhá kolegům s rozvojem a organizací týmů a projektů.

Program

Čtvrtek 23. listopadu

17:30Občerstvení a uvítání
18:00Jak dáváme řád kurzovému chaosu
(Karol Danko)
18:30Diskuze a networking
18:40Organizace projektů z pohledu product ownera
(Jan Tomeš)
19:10Diskuze a networking
19:40HTTPS pro 1 milion spojení za sekundu
(Petr Burian)
20:10Zakončení a pivo na závěr

Předchozí setkání

Podívejte se na videa z předchozích Livesport Talků

Build a deploy pipeline pro více než 130 našich aplikací

Náš mobilní tým pracuje s jednou codebase, ze které vyvíjí celkem 134 aplikací. To má svoje výhody i nevýhody, a šéf našeho projektu FlashScore se je všechny chystá popsat. Ukáže například, jak jedním kliknutím dokážeme vydat všechny aplikace. Podobně si i vy můžete výrazně zkrátit čas potřebný k vydání updatu.

Pavel Cvetler

Přednášel Pavel Cvetler

@PavelCvetler, Linkedin

Když Pavel přišel v roce 2011 do Livesportu, podílel se na vývoji FlashScore, vlajkové lodi firmy. V březnu 2013 začal vyvíjet FlashScore aplikaci pro iOS a krátce nato i pro Android. Dnes vede vedle webového také mobilní tým, jehož aplikace si za tři a půl roku stáhlo už přes 30 milionů lidí.

Video záznam

Z fragmentového pekla k MVP

V naší appce máme několik různých fragmentů. Jejich nastavení bylo vždy náročné a těžko testovatelné. Ukážeme si, jak jsme přidáním obecného fragmentu a MVP patternu dokázali zjednodušit vytváření nových featur a jak nám to umožnilo psát testovatelný kód.

Lukáš Vlk

Přednášel Lukáš Vlk

@lukisk

Lukáš pomáhá vyvíjet FlashScore od roku 2012 a před dvěma lety posílil náš mobilní tým. Má rád přehledný a testovatelný kód, a proto se snaží kromě přidávání nových featur vylepšovat původní codebase projektu.

Video záznam

Monitoring testu v Livesportu

Testy nám pomáhají vyvíjet stabilní a čistý kód. Co nám ale pomáhá udržovat testy ve stejně dobré kondici? Ukážeme vám, jak na to jdeme u nás.

Josef Rybička

Přednášel Jakub Dlouhý

@JakubDlouhy

Jakub přišel do Livesportu koncem roku 2012 jako webový vývojář. Stál u zrodu androidí verze FlashScore aplikace, které se nyní věnuje již čtvrtým rokem. Poučen zkušeností vnímá tdd a refaktoring jako řemeslo, které je třeba pilovat při každé příležitosti.

Video záznam

Jak škálujeme Node.js

S Node.js pracujeme už od verze 0.10. V produkci máme malé i velké služby - a hlavně na ty druhé se zaměříme.
Prozradíme tipy a triky, jak naše Node.js aplikace nasazujeme, škálujeme a připravujeme na vysoký výkon už při návrhu.

Karol Danko

Přednášel Karol Danko

@karoldanko

Karol vede náš API tým, který se na Livesport Talku představí. Je velkým propagátorem Node.js a rád ho používá všude, kde se dá.

Video záznam

Jak díky Node.js připravujeme data rychleji

Node.js používáme na malé i velké věci, od microservices se 100 řádky kódu až po naši největší službu - DCAPI.
Vysvětlíme vám, proč jsme pro interní API zvolili právě Node.js. Ukážeme taky, jaké nástroje a postupy nám umožnily postavit stabilní projekt s extrémně rychlou odezvou.

Martin Zadražil

Přednášel Martin Zadražil

Martin se z PHP programátora stal plnokrevným Node.js vývojářem. Řeší u nás hlavně interní API a nástroje postavené na Node.js.

Video záznam

Jak Node.js urychluje vývoj našich interních nástrojů

Při práci používáme několik vlastních toolů, které nás neustále posouvají dopředu.
Ukážeme, proč jsme si pro ně zvolili Node.js, jak nám Node.js urychluje práci a jak do našeho vývojového procesu zapadá Docker.

Josef Rybička

Přednášel Josef Rybička

@josefrybicka

Pepa u nás vyvíjí řadu interních nástrojů, které programuje v různých jazycích včetně JavaScriptu/Node.js. Jeho specializací je přeměna staré codebase na moderní dev stack.

Video záznam

Jak testujeme 133 aplikací

Náš mobilní tým má sedm lidí. Livesport má dohromady 133 aplikací. Vyvíjet v takovém (ne)poměru takový počet aplikací v jedné code base a zachovat si dobré psychické zdraví můžeme jen díky propracovanému systému testování. Na úvod Livesport Talku bych vám rád představil Djanga: mimořádně užitečnou kombinaci hardwaru a softwaru, která automaticky provádí unit, integrační i UI testy všech aplikací. Proběhne i praktická ukázka Djanga v akci!

Pavel Cvetler

Přednášel Pavel Cvetler

@PavelCvetler, Linkedin

Když Pavel přišel před pěti lety do Livesportu, podílel se stejně jako ostatní developeři na vývoji FlashScoru, vlajkové lodi firmy. V březnu 2013 začal vyvíjet FlashScore aplikaci pro iOS a krátce nato i pro Android. Dnes vede mobilní tým, jehož aplikace si za necelé tři roky stáhlo už přes 20 milionů lidí.

Video záznam

Od PHP vývojáře k mobilnímu

Přednáška stručně popíše, jak může vypadat přerod z PHP vývojáře nesnášejícího Apple a jeho produkty na full time iOS developera. Lehce se také dotkne některých úskalí spojených s udržováním Xcode projektu obsahujícího téměř 50 aplikačních targetů a postupného přechodu na jazyk Swift.

Pavel Cvetler

Přednášel Jan Hnízdil

Linkedin

Honza se v Livesportu podílí na vývoji mobilních iOS aplikací z řady FlashScore. Ve firmě začínal jako webový vývojář pracující hlavně s PHP a JavaScriptem. Následně přešel do vývoje už rozjeté iOS aplikace, kde se všechno musel naučit - sám i s pomocí kolegů.

Video záznam
 

Místo

Impact Hub Praha

Drtinova 557/100
150 00 Praha 5-Smíchov
Ukázat mapu

O Livesportu

Naším posláním je přinášet milovníkům sportu všechny důležité momenty z více než 30 sportů v nejkratším možném čase. Jsme hrdí na to, že Livesport je ryze česká a nezávislá firma. Všechna real-time data získáváme, zpracováváme a šíříme vlastními silami s pomocí našich lidí a špičkových technologií. Díky tomu jsme skutečným lídrem na poli sportovních informací.

Livesport
75+ mil.
lidí používá naše weby
40+ mil.
stažení našich aplikací
35+  
sportů
Více o livesportu

Registrace

Akce již proběhla.