Staráme se
o své okolí

S rozvojem a rozšiřováním našeho podnikání si uvědomujeme rostoucí odpovědnost ve vztazích k lidem i k prostředí, jehož jsme součástí. Poctivý přístup, dobrá informovanost, šetrné zacházení s tím, co nás obklopuje, ale také vzdělávání patří k hodnotám, které pro nás vždycky byly a budou důležité.

Naše vnímání společenské odpovědnosti stojí na několika základních pilířích. Kromě pomoci těm, kteří ji potřebují, se zaměřujeme i sami na sebe, protože všichni chceme chodit do práce rádi. Zároveň nepochybujeme o tom, že je velmi důležité chovat se k životnímu prostředí tak, abychom ho zbytečně nezatěžovali.

Kde pomáháme

Náskok díky vědomostem

Náš byznys závisí především na rychlosti a přesnosti dat. Právě přesnost obecně považujeme za důležitou, zejména v době, kdy je společnost přesycena informacemi. V tom, abychom si dokázali všechno utřídit a udělat si vlastní názor, hraje zásadní roli vzdělávání.

Proto jsme se rozhodli stát se hlavním partnerem organizace, která se vzdělávání už od roku 2010 intenzivně věnuje. EDUin přispívá k tomu, aby se o tomto - často nezaslouženě opomíjeném - tématu ve veřejném prostoru více mluvilo. Vzdělání totiž bude mít zásadní vliv na budoucnost a směřování České republiky.

Pomoc dětem i dospělým

Naši podporu si zaslouží také ti, kteří v životě neměli tolik štěstí. S radostí sponzorujeme spolek Fotbal pro radost, pořadatele fotbalových soutěží, tréninků a táborů pro děti z dětských domovů v Libereckém kraji. Sami se účastníme každoročního charitativního turnaje Sue Ryder Charity Cup a kromě toho pravidelně přispíváme SOS dětským vesničkám, Fondu ohrožených dětí, Zdravotnímu klaunovi, Nadaci Sirius, Nadačnímu fondu pomoci, Potravinové bance Praha a Projektu Šance.

Od roku 2019 spolupracujeme s Ústřední vojenskou nemocnicí, která k nám pravidelně posílá mobilní odběrnou stanici na odběr krve. Zatím pokaždé se nás na lehátkách sešlo okolo čtyřiceti.

Aspira

Chytrá a zelená Aspira

Když jsme stavěli nové firemní sídlo, dali jsme si jasný cíl - budovu, která bude úsporná, šetrná a přátelská k okolí. To všechno řeší certifikáty kvality a my se rozhodli usilovat o ty dva nejrespektovanější - LEED a BREEAM - najednou. Ne kvůli tomu, abychom si mohli na zeď pověsit diplom, ale abychom zjistili, na co přesně se zaměřit. Díky tomu teď máme ve srovnání s podobně velkými stavbami bez úsporných opatření až o 45 % menší energetickou náročnost.

Naše Aspira má po celém obvodu třívrstvá okna, která výrazně zlepšují její tepelné vlastnosti. Využíváme Free cooling a tepelná čerpadla, takže vyrábíme teplo i chlad (podle potřeby) částečně z venkovního vzduchu. Díky stropním trámům umíme rozdělit každé patro do více sekcí a vytápět/chladit jen tam, kde je zrovna potřeba.

Až na výjimky svítíme LEDkami, úspornými zdroji s dlouhou životností, a ve všech patrech používáme systém inteligentního řízení světel. Záleží tedy na intenzitě venkovního světla a také na tom, zda je zrovna konkrétní místnost plná. Pokud ne, světla se vypnou.

Díky úsporným bateriím ušetříme oproti těm běžným až polovinu vody. Ventily na toaletách se v případě, že někdo zapomene otočit kohoutkem, po chvíli samy uzavřou. Dešťovou vodu ze střechy a z parterů svádíme do retenční nádrže s objemem 25 m3. Vodou z ní pak zavlažujeme trávníky.

V garáži je k dispozici sedm dobíjecích stanic pro elektromobily a kolárna s odvětrávanými skříňkami pro cyklisty.

Trávu na blízké louce sekáme jen tak často, abychom nenarušili přirozené prostředí živočichů. Přímo na pozemku jsme také postavili budky pro ptáky a hmyzí hotel.

Život v Livesportu

Sport není všechno

Do pozice světového lídra v oboru dostaly Livesport nápady lidí, kteří své práci dávají všechno a mají ji rádi. Proto si zaslouží takové podmínky, jež je budou motivovat a dělat jim radost. A to po všech stránkách, nejen co se týče výplaty či bonusů.

Sedíme na kvalitních židlích a u polohovatelných stolů. Když si hlava potřebuje odpočinout, hrajeme ping-pong, fotbálek, šipky, případně se ponoříme do virtuální reality. Kdo chce, může využít jednu ze dvou posiloven, které jsou volně k dispozici (klidně i o víkendu), případně si vyzkouší aktuální fyzičku při organizovaném kruhovém tréninku. Milovníci všestrannosti si oblíbili Livesporťáka, dlouhodobou soutěž založenou na sbírání bodů z turnajů v různých sportech.

Všestrannost ale neznamená jen pohyb. Máme firemní knihovnu, téměř každý pátek se scházíme na neformálních přednáškách Smart Fridays, kde probíráme novinky z oblastí, které nás zajímají. Chodíme na oborové konference a kurzy, máme přístup do Sedua a jednou za čas vyrazíme do divadla nebo do kina.

Když je co slavit, slavíme to, ať jde o Vánoce, narozeniny Livesportu nebo třeba konec léta. A neslavíme jen sami - zveme také naše rodiny, pro které chystáme dětský den nebo mikulášskou nadílku.

CSR aktuality

Livesport navázal spolupráci s Česko.Digital

V polovině února jsme se stali prvním technologickým partnerem komunity expertních dobrovolníků Česko.Digital. Ta už od května 2019 pomáhá neziskovým organizacím a veřejné správě s digitalizací.

Organizaci, která má na kontě třeba Covid portál či web Učíme online, jsme jako příspěvek na letošní rok poslali 3 miliony korun. Ty by měly pomoci s fungováním kmenového týmu. Naši kolegové se zároveň sami zapojí do rozvoje projektu, jehož cílem je prevence předlužení.

„V Česku máme řadu technologických firem, které se umí prosadit i v globální konkurenci. V digitalizaci naší vlastní veřejné správy ale máme značný dluh. Díky aktivitě tisíců šikovných lidí je Česko.Digital projektem, který má slušnou šanci tento rozdíl smazat. Na tom se rádi budeme podílet jak finančně, tak zapojením našich lidí, kteří také stojí o lepší, modernější Česko,” uvedl CEO Livesportu Martin Hájek.

Jídlo, peníze i roušky. Koronavirová pomoc jede dál

Letní uvolnění bohužel na podzim vystřídala další silná vlna COVID-19. Také tentokrát jsme se rozhodli podpořit instituce a projekty, které nasazují své síly nejen přímo v boji s virem, ale zápasí také s dalšími důsledky pandemie.

Navázali jsme na jarní dodávky obědů zdravotníkům. Stovky porcí teplých a chlazených jídel denně měly alespoň trochu ulehčit mimořádně vytíženému infekčnímu oddělení Nemocnice Na Bulovce. Pražské záchrance jsme pomohli řešit nedostatek ochranných obleků v nadměrných velikostech.

Peněžní příspěvky podpořily projekt Sestřičky sestřičkám, Centrum paliativní péče, nadační fond Sousedská pomoc, nadaci Krása pomoci či Potravinovou banku pro Prahu a Středočeský kraj. Dětským domovům v Libereckém kraji jsme přes občanské sdružení Fotbal pro radost dodali roušky, respirátory a dezinfekci a se společností EDUin chystáme pomoc zřizovatelům malých škol, které se kvůli koronakrizi dostaly do nesnází.

Podpořili jsme 26 dobročinných projektů

Během tříměsíčního zápolení s neviditelným soupeřem jsme finančně pomáhali nemocnicím, záchranářům či operátorům tísňových linek. Za ochranné pomůcky, hektolitry dezinfekce a jídlo i pití pro ochránce našeho zdraví jsme jako Livesport dali dohromady okolo 10 milionů korun.

Více než milion, který se podařilo vybrat mezi zaměstnanci, už díky výrazně lepší pandemické situaci našel své využití jinde. Každý z kolegů mohl navrhnout jakýkoliv dobročinný projekt a přihlásit ho do "firemního referenda". K několika původně navrženým organizacím a projektům postupně přibývaly další - až se jich nakonec sešlo celkem 26. Peníze podpoří znevýhodněné děti, postižené, nevyléčitelně nemocné, zvířata bez majitele i ochránce půdy.

Pomáhali jsme bojovat s koronavirem

Chovat se odpovědně k celé společnosti se snažíme každý den - a na jaře roku 2020 to platilo dvojnásob. Proto jsme rychle přijali preventivní opatření, jejichž cílem bylo zamezit možnému šíření COVID-19 u nás, a také jsme se rozhodli materiálně podporovat ty, kterých se boj s koronavirem týkal a týká nejvíc:

  • Zvýšili jsme hygienické standardy. Už na začátku března přibyla na všech našich toaletách dezinfekční mýdla a návody na správné mytí rukou.
  • Brzy jsme zavedli home office pro všechny. Od 11. 3. pracovali z domova všichni zaměstnanci Livesportu nejen v Česku, ale i v ostatních zemích. S postupným návratem do kanceláří jsme začali během května, kdy se situace výrazně uklidnila.
  • Dodávali jsme energii lidem v první linii, kteří ji potřebovali nejvíc. Nemocnicím, operátorům tísňových linek nebo záchranářům jsme od 13. března posílali teplá jídla od Zátiší Group. Zásobovali jsme je i vším, co jim pomáhalo zvládat jejich mimořádně náročnou práci - čokoládami, džusy, energetickými sušenkami, kávou, sušeným masem, vitamínovými tabletami atd.

Voda v plastu? Pro Livesport minulost

Poprvé se objevily před dvaačtyřiceti lety, ročně se jich prodají stovky miliard a dají se recyklovat, jejich výroba však zatěžuje životní prostředí. PET lahve měly svoje místo také v butovické centrále Livesportu - společnost jich měsíčně spotřebovala asi 300. To už ale neplatí.

Zaměstnanci, kteří mají kromě kohoutkové k dispozici také filtrovanou vodu, dostali v únoru 2020 možnost vyjádřit svůj názor v interní anketě. Ta dopadla jednoznačně, poměrem 56:11 zvítězila možnost ukončit veškeré nákupy vody balené v plastu.

Livesport podpoří EDUin desítkami milionů

Obecně prospěšné společnosti EDUin, jejímž cílem je udělat z diskuze o budoucnosti českého školství veřejné téma, pošle Livesport během příštích pěti let celkem 30 milionů korun.

„V šíření povědomí o tom, jak kvalitní vzdělání vypadá, odvádí EDUin dlouhodobě skvělou práci. Proto se stáváme jeho generálním partnerem. Chceme mu dát jistotu a prostředky pro další rozvoj jeho aktivit,“ vysvětlil CEO Livesportu Martin Hájek.

Kromě financí pomůže Livesport EDUinu také prostřednictvím expertního dobrovolnictví v oblasti managementu či finančního řízení.

 

Kontakt

Spojte se s námi

Livesport s.r.o.
Aspira Business Centre
Bucharova 2928/14a, 158 00 Praha 13
Česká republika
IČ: 27433722
DIČ: CZ27433722

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 113331

Napište nám Ukázat mapu

Informace uvedené na tomto webu se týkají skupiny Livesport tvořené společnostmi Livesport s.r.o. a Livesport Media Ltd.
Livesport s.r.o. zajišťuje programování, sběr dat, vývoj webových stránek, aplikací a souvisejících produktů i služeb pro Livesport Media Ltd, která webové stránky, aplikace a další produkty provozuje a obchoduje.