Staráme se
o své okolí

S rozvojem a rozšiřováním našeho podnikání si uvědomujeme rostoucí odpovědnost ve vztazích k lidem i k prostředí, jehož jsme součástí. Poctivý přístup, dobrá informovanost, šetrné zacházení s tím, co nás obklopuje, ale také vzdělávání patří k hodnotám, které pro nás vždycky byly a budou důležité.

Naše vnímání společenské odpovědnosti stojí na několika základních pilířích. Kromě pomoci těm, kteří ji potřebují, se zaměřujeme i sami na sebe, protože všichni chceme chodit do práce rádi. Zároveň nepochybujeme o tom, že je velmi důležité chovat se k životnímu prostředí tak, abychom ho zbytečně nezatěžovali.

Kde pomáháme

Náskok díky vědomostem

Náš byznys závisí především na rychlosti a přesnosti dat. Právě přesnost obecně považujeme za důležitou, zejména v době, kdy je společnost přesycena informacemi. V tom, abychom si dokázali všechno utřídit a udělat si vlastní názor, hraje zásadní roli vzdělávání.

Proto jsme se rozhodli stát se hlavním partnerem organizace, která se vzdělávání už od roku 2010 intenzivně věnuje. EDUin přispívá k tomu, aby se o tomto - často nezaslouženě opomíjeném - tématu ve veřejném prostoru více mluvilo. Vzdělání totiž bude mít zásadní vliv na budoucnost a směřování České republiky.

Pomoc dětem i dospělým

Naši podporu si zaslouží také ti, kteří v životě neměli tolik štěstí. S radostí sponzorujeme spolek Fotbal pro radost, pořadatele fotbalových soutěží, tréninků a táborů pro děti z dětských domovů v Libereckém kraji. Sami se účastníme každoročního charitativního turnaje Sue Ryder Charity Cup a kromě toho pravidelně přispíváme SOS dětským vesničkám, Fondu ohrožených dětí, Zdravotnímu klaunovi a také Projektu Šance.

Od roku 2019 spolupracujeme s Ústřední vojenskou nemocnicí, která k nám pravidelně posílá mobilní odběrnou stanici na odběr krve. Zatím pokaždé se nás na lehátkách sešlo okolo čtyřiceti.

Aspira

Chytrá a zelená Aspira

Když jsme stavěli nové firemní sídlo, dali jsme si jasný cíl - budovu, která bude úsporná, šetrná a přátelská k okolí. To všechno řeší certifikáty kvality a my se rozhodli usilovat o ty dva nejrespektovanější - LEED a BREEAM - najednou. Ne kvůli tomu, abychom si mohli na zeď pověsit diplom, ale abychom zjistili, na co přesně se zaměřit. Díky tomu teď máme ve srovnání s podobně velkými stavbami bez úsporných opatření až o 45 % menší energetickou náročnost.

Naše Aspira má po celém obvodu třívrstvá okna, která výrazně zlepšují její tepelné vlastnosti. Využíváme Free cooling a tepelná čerpadla, takže vyrábíme teplo i chlad (podle potřeby) částečně z venkovního vzduchu. Díky stropním trámům umíme rozdělit každé patro do více sekcí a vytápět/chladit jen tam, kde je zrovna potřeba.

Až na výjimky svítíme LEDkami, úspornými zdroji s dlouhou životností, a ve všech patrech používáme systém inteligentního řízení světel. Záleží tedy na intenzitě venkovního světla a také na tom, zda je zrovna konkrétní místnost plná. Pokud ne, světla se vypnou.

Díky úsporným bateriím ušetříme oproti těm běžným až polovinu vody. Ventily na toaletách se v případě, že někdo zapomene otočit kohoutkem, po chvíli samy uzavřou. Dešťovou vodu ze střechy a z parterů svádíme do retenční nádrže s objemem 25 m3. Vodou z ní pak zavlažujeme trávníky.

V garáži je k dispozici sedm dobíjecích stanic pro elektromobily a kolárna s odvětrávanými skříňkami pro cyklisty.

Trávu na blízké louce sekáme jen tak často, abychom nenarušili přirozené prostředí živočichů. Přímo na pozemku jsme také postavili budky pro ptáky a hmyzí hotel.

Život v Livesportu

Sport není všechno

Do pozice světového lídra v oboru dostaly Livesport nápady lidí, kteří své práci dávají všechno a mají ji rádi. Proto si zaslouží takové podmínky, jež je budou motivovat a dělat jim radost. A to po všech stránkách, nejen co se týče výplaty či bonusů.

Stravenky jsme vyměnili za "otevřený účet". Každý pracovní den od 8 hodin ráno do 4 odpoledne tak máme veškeré jídlo i nealko pití v našem Café Aspira zdarma.

Sedíme na kvalitních židlích a u polohovatelných stolů. Když si hlava potřebuje odpočinout, hrajeme ping-pong, fotbálek, šipky, případně se ponoříme do virtuální reality. Kdo chce, může využít jednu ze dvou posiloven, které jsou volně k dispozici (klidně i o víkendu), případně si vyzkouší aktuální fyzičku při organizovaném kruhovém tréninku. Milovníci všestrannosti si oblíbili Livesporťáka, dlouhodobou soutěž založenou na sbírání bodů z turnajů v různých sportech.

Všestrannost ale neznamená jen pohyb. Máme firemní knihovnu, téměř každý pátek se scházíme na neformálních přednáškách Smart Fridays, kde probíráme novinky z oblastí, které nás zajímají. Chodíme na oborové konference a kurzy, máme přístup do Sedua a jednou za čas vyrazíme do divadla nebo do kina.

Když je co slavit, slavíme to, ať jde o Vánoce, narozeniny Livesportu nebo třeba konec léta. A neslavíme jen sami - zveme také naše rodiny, pro které chystáme dětský den nebo mikulášskou nadílku.

CSR aktuality

Pomáháme bojovat s koronavirem

Chovat se odpovědně k celé společnosti se snažíme každý den - a v těchto dnech to platí dvojnásob. Proto jsme rychle začali přijímat preventivní opatření, jejichž cílem je zamezit možnému šíření COVID-19 u nás, a také jsme se rozhodli materiálně podporovat ty, kterých se boj s koronavirem týká nejvíc:

  • Zvýšili jsme hygienické standardy. Na začátku března přibyla na všech našich toaletách dezinfekční mýdla a návody na správné mytí rukou.
  • Zavedli jsme home office pro všechny. Od 11. 3. pracují z domova všichni zaměstnanci Livesportu nejen v Česku, ale i v ostatních zemích.
  • Dodáváme energii těm, co to potřebují. Po domluvě s infekčním oddělením FN Bulovka a operátory linek 112 a 155 jim od 13. 3. posíláme teplá jídla od Zátiší Group. Zároveň je zásobujeme vším, co jim pomáhá zvládat jejich mimořádně náročnou práci - čokoládami, džusy, energetickými sušenkami, kávou, sušeným masem, vitaminovými tabletami atd.
Přejeme hodně sil jim všem!

Voda v plastu? Pro Livesport minulost

Poprvé se objevily před dvaačtyřiceti lety, ročně se jich prodají stovky miliard a dají se rycyklovat, jejich výroba však zatěžuje životní prostředí. PET lahve měly svoje místo také v butovické centrále Livesportu - společnost jich měsíčně spotřebovala asi 300. To už ale neplatí.

Zaměstnanci, kteří mají kromě kohoutkové k dispozici také filtrovanou vodu, dostali v únoru 2020 možnost vyjádřit svůj názor v interní anketě. Ta dopadla jednoznačně, poměrem 56:11 zvítězila možnost ukončit veškeré nákupy vody balené v plastu.

Livesport podpoří EDUin desítkami milionů

Obecně prospěšné společnosti EDUin, jejímž cílem je udělat z diskuze o budoucnosti českého školství veřejné téma, pošle Livesport během příštích pěti let celkem 30 milionů korun.

„V šíření povědomí o tom, jak kvalitní vzdělání vypadá, odvádí EDUin dlouhodobě skvělou práci. Proto se stáváme jeho generálním partnerem. Chceme mu dát jistotu a prostředky pro další rozvoj jeho aktivit,“ vysvětlil CEO Livesportu Martin Hájek.

Kromě financí pomůže Livesport EDUinu také prostřednictvím expertního dobrovolnictví v oblasti managementu či finančního řízení.

 

Kontakt

Spojte se s námi

Livesport s.r.o.
Aspira Business Centre
Bucharova 2928/14a, 158 00 Praha 13
Česká republika
IČ: 27433722
DIČ: CZ27433722

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném
Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 113331

Napište nám Ukázat mapu

Informace uvedené na tomto webu se týkají skupiny Livesport tvořené společnostmi Livesport s.r.o. a Livesport Media Ltd.
Livesport s.r.o. zajišťuje programování, sběr dat, vývoj webových stránek, aplikací a souvisejících produktů i služeb pro Livesport Media Ltd, která webové stránky, aplikace a další produkty provozuje a obchoduje.