Livesport Talk II

Jak nám Node.js pomáhá zvládat nápor 70 milionů návštěvníků

Akce již proběhla
20. dubna
Impact Hub Praha
ukázat na mapě
Vstup zdarma
po registraci

Weby Livesportu navštíví měsíčně přes 70 milionů lidí na celém světě. Abychom utáhli takový nápor, experimentujeme s novými technologiemi. Jednou z nich je Node.js. Začali jsme ho používat už před čtyřmi lety a používáme ho dodnes. Je totiž skvělé - a chystáme se vás o tom přesvědčit :-).

O čem jsme mluvili

Jak škálujeme Node.js

S Node.js pracujeme už od verze 0.10. V produkci máme malé i velké služby - a hlavně na ty druhé se zaměříme.
Prozradíme tipy a triky, jak naše Node.js aplikace nasazujeme, škálujeme a připravujeme na vysoký výkon už při návrhu.

Karol Danko

Přednáší Karol Danko

@karoldanko

Karol vede náš API tým, který se na Livesport Talku představí. Je velkým propagátorem Node.js a rád ho používá všude, kde se dá.

Jak díky Node.js připravujeme data rychleji

Node.js používáme na malé i velké věci, od microservices se 100 řádky kódu až po naši největší službu - DCAPI.
Vysvětlíme vám, proč jsme pro interní API zvolili právě Node.js. Ukážeme taky, jaké nástroje a postupy nám umožnily postavit stabilní projekt s extrémně rychlou odezvou.

Martin Zadražil

Přednáší Martin Zadražil

Martin se z PHP programátora stal plnokrevným Node.js vývojářem. Řeší u nás hlavně interní API a nástroje postavené na Node.js.

Jak Node.js urychluje vývoj našich interních nástrojů

Při práci používáme několik vlastních toolů, které nás neustále posouvají dopředu.
Ukážeme, proč jsme si pro ně zvolili Node.js, jak nám Node.js urychluje práci a jak do našeho vývojového procesu zapadá Docker.

Josef Rybička

Přednáší Josef Rybička

@josefrybicka

Pepa u nás vyvíjí řadu interních nástrojů, které programuje v různých jazycích včetně JavaScriptu/Node.js. Jeho specializací je přeměna staré codebase na moderní dev stack.

Celým večerem vás provede náš šéf vývoje Petr Burian. S ním můžete probrat nejen Node.js, ale i další technologie, které u nás v Livesportu používáme.

Josef Rybička

Petr Burian

@PetrBurian

Program

Čtvrtek 20. dubna

17:30Občerstvení a registrace účastníků
18:00Jak škálujeme Node.js
(Karol Danko)
18:30Diskuze, networking a káva k tomu
18:40Jak díky Node.js vybíráme data rychleji
(Martin Zadražil)
19:10Diskuze a občerstvení
19:20Jak Node.js urychluje vývoj našich interních nástrojů
(Josef Rybička)
19:40Diskuze, networking a pivo k tomu
20:00Zakončení

Předchozí setkání

Podívejte se na videa z předchozích Livesport Talků

Jak testujeme 133 aplikací

Náš mobilní tým má sedm lidí. Livesport má dohromady 133 aplikací. Vyvíjet v takovém (ne)poměru takový počet aplikací v jedné code base a zachovat si dobré psychické zdraví můžeme jen díky propracovanému systému testování. Na úvod Livesport Talku bych vám rád představil Djanga: mimořádně užitečnou kombinaci hardwaru a softwaru, která automaticky provádí unit, integrační i UI testy všech aplikací. Proběhne i praktická ukázka Djanga v akci!

Pavel Cvetler

Přednášel Pavel Cvetler

@PavelCvetler, Linkedin

Když Pavel přišel před pěti lety do Livesportu, podílel se stejně jako ostatní developeři na vývoji FlashScoru, vlajkové lodi firmy. V březnu 2013 začal vyvíjet FlashScore aplikaci pro iOS a krátce nato i pro Android. Dnes vede mobilní tým, jehož aplikace si za necelé tři roky stáhlo už přes 20 milionů lidí.

Video záznam

Od PHP vývojáře k mobilnímu

Přednáška stručně popíše, jak může vypadat přerod z PHP vývojáře nesnášejícího Apple a jeho produkty na full time iOS developera. Lehce se také dotkne některých úskalí spojených s udržováním Xcode projektu obsahujícího téměř 50 aplikačních targetů a postupného přechodu na jazyk Swift.

Pavel Cvetler

Přednášel Jan Hnízdil

Linkedin

Honza se v Livesportu podílí na vývoji mobilních iOS aplikací z řady FlashScore. Ve firmě začínal jako webový vývojář pracující hlavně s PHP a JavaScriptem. Následně přešel do vývoje už rozjeté iOS aplikace, kde se všechno musel naučit - sám i s pomocí kolegů.

Video záznam
 

Místo

Impact Hub Praha

Drtinova 557/100
150 00 Praha 5-Smíchov
Ukázat mapu

O Livesportu

Naším posláním je přinášet milovníkům sportu všechny důležité momenty z více než 30 sportů v nejkratším možném čase. Jsme hrdí na to, že Livesport je ryze česká a nezávislá firma. Všechna real-time data získáváme, zpracováváme a šíříme vlastními silami s pomocí našich lidí a špičkových technologií. Díky tomu jsme skutečným lídrem na poli sportovních informací.

Livesport
70+ mil.
lidí používá naše weby
28+ mil.
stažení našich aplikací
30+  
sportů
Více o livesportu

Registrace

Židlí zajistíme dost, ale musíme vědět, kolik jich má být.

Akce již proběhla.